Technický klub Chomutov

Technický klub je organizační struktura, která vznikla v rámci programu polytechnického vzdělávání a gramotností v Ústeckém kraji (ÚK IKAP A2). Tato iniciativa dává vzniknout Technickým klubům, které svou aktivitu koordinují ve třech základních oblastech – Robotika a programování, polytechnika a logická gramotnost. Výsledkem by mělo být založení technických kroužků s touto náplní, realizace otevřených dílen, ve kterých se může veřejnost seznámit s činností Technického klubu a realizace výukových projektů zejména pro ZŠ.

V našem Domečku realizujeme v rámci Technického klubu činnost v oblastech Robotiky a programování a logické gramotnosti (oblast polytechniky má na starosti učiliště ESOZ). Do naší činnosti bohužel zasáhla koronavirová epidemie, ale přesto se nám ve spolupráci se ZŠ Písečná a MŠ Abeceda podařilo realizovat některé plánované aktivity.

sestavovani_tiskaren

  • Bylo připraveno tiskové centrum s možností práce na 3D tiskárnách typu Průša. Tiskové centrum budou moci využívat kroužky robotiky pracující v rámci SVČ Domeček Chomutov i ZŠ Písečná. Své využití si najdou i povinné výuce, kdy se budou moci žáci seznámit s outo technologií.
  • Připravují se další zajímavé projekty pro povinnou výuku – programování robůtků, práce s elektro stavebnicemi, tvorba potisku na triko v rámci tvorby počítačové grafiky a další.

prvni_otevrena_dilna

  • V krátkém prosincovém mezidobí, kdy byla na 14 dnů přerušena karanténní opatření jsme realizovali první otevřenou dílnu pro veřejnost.

mala_technicka_univerzita

  • pravidelná kroužková činnost se i přes omezující opatření daří realizovat alespoň v omezeném rozsahu
  • V MŠ Abeceda probíhají dva kroužky věnující se práci s předškoláky. Realizován je program malé technické a malé digitální univerzity a připraveny jsou i další aktivity z technické oblasti
  • V ZŠ Písečná se podařilo, díky aktivnímu přístupu pedagogů školy, alespoň v období, kdy není omezen provoz školy realizovat činnost kroužků Logická gramotnost 1 a 2.
  • Kroužek robotiky pro střední školy pracuje v distančním režimu.