Pravidelné akce

gps hra 2

Velká jarní GPS hra je určena pro rodiny s dětmi i dospěláky. Od března do června pro Vás připravíme pět okruhů. Ke hře potřebujete telefon s GPS a mapy. My používali aplikaci mapy.cz, která je zdarma ke stažení a funguje i bez internetového připojení.

Hra začíná zde na webových stránkách či na facebooku Domečku, kde najdete místo startu, první souřadnice a počet skleniček, které musíte najít.

Na daných souřadnicích musíte najít skleničku od přesnídávky, ve které budou ukryty souřadnice dalšího místa a kód skládající se z jednoho čísla a jednoho písmena (např. 1A). Kód si zapište či zapamatujte. Hra končí skleničkou ve které je ukryt pergamen, na který se nám, prosím, podepište, abychom věděli, že jste ji opravdu objevili 😊.

Postupně tedy hledáte skleničky na daných souřadnicích a zapisujete si kód. Dle dešifrovací tabulky kód rozluštíte –vznikne Vám slovo – heslo.

Na toto heslo namalujete obrázek, vymyslíte básničku, něco vyrobíte – fantazii se meze nekladou 😊

Váš výtvor vyfotíte nebo naskenujete a spolu s Vašim jménem pošlete na email: lucie.klierova@domecek-chomutov.cz

Po každé hře vylosujeme jednoho z Vás, který od Domečku získá malou pozornost.

Ti z Vás, kteří absolvují všech 5 okruhů a pošlou nám 5 výtvorů automaticky postupují do losování o kroužek na příští školní rok zdarma!

Losování proběhne ve středu 30.6.2021 ve 12:00h!

Ke každé hře budou zveřejněny i nápovědy pro případ, že by se Vám skleničku nedařilo najít.

Nápovědy doporučujeme vzít s sebou na cesty, ale předem nečíst – použít vážně až v případě komplikací. V nápovědě číslo I jsou popsána místa, kde jsou skleničky ukryty. V nápovědě číslo II jsou souřadnice všech míst, kde jsou skleničky schovány.

Moc Vás prosíme o vracení skleniček zpět na místo, na kterém byly ukryty!

Nezapomeňte na pořádné terénní obutí, pití a sváču! A vězte – není špatného počasí a terénu, je jen špatně oblečeného turisty 😊